Will Smith’in vakfı kapanıyor… Oscar tokadı prestijini sarstı

94’üncü Oscar Ödülleri’nde Will Smith’in, eşi Jada Smith’in hastalığını espri konusu yapan komedyen Chris Rock’a tokat atması büyük yankı uyandırmıştı. Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi de ünlü aktörü 10 yıl boyunca Oscar galalarından ve diğer Akademi etkinliklerinden men etmişti.

Ünlü aktörün tokadı, şimdi de eşiyle kurduğu vakfın kapanmasına neden oluyor. Smith çiftinin kurduğu ‘The Will And Jada Smith Family Foundation’ adlı hayır kurumu kapanıyor. Vergi kayıtlarına göre; vakfın geliri 2020’de 1 milyon 760 bin dolardı. 2021’de 2 milyon 138 bin dolar olan gelir, yaşanan tokat skandalından sonra yani 2022’de ise 365.870 dolara düştü.

‘The Will And Jada Smith Family Foundation’, Hollywood’un güçlü çiftinin sağlık ve sağlıklı yaşam, sanat eğitimi ve sürdürülebilirlik dahil kendileri için önemli olan konularla ilgili çalışmalar yürütüyordu.

HALA ÇOK KAZANAN AKTÖRLERDEN

Attığı tokat ile eleştirilerin hedefinde olan Smith hâlâ Hollywood’un en çok kazanan aktörlerinden. Geçen yıl Variety’nin raporuna göre Smith’e hem yakında çıkacak devam filmi “Bad Boys 4” hem de Netflix’in “Fast and Loose” filmi için 25 milyon dolarlık teklifte bulunuldu. Will And Jada Smith Aile Vakfı’nın 2023 vergi bilgilerinin önümüzdeki aylarda açıklanması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x